PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 STYCZNIA 2021

Kategorie

  1. Dzisiejsza niedziela to święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu łaskę chrztu, za to, że dzięki temu sakramentowi staliśmy się dziećmi Bożymi. Jednocześnie uświadamiamy sobie obowiązki, jakie na siebie przyjęliśmy: przede wszystkim rozwój wiary, życie sakramentami świętymi – a pośród nich zwłaszcza spowiedź, Komunia święta i uczestniczenie we Mszy świętej. Rodzice przypominają sobie obowiązek, który przyrzekali Bogu: wychowania w wierze katolickiej swoich dzieci. Niech Bóg nas wszystkich obdarza swoją mocą na każdy dzień prawdziwie chrześcijańskiego życia!

 

  1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Polska tradycja pozwala nam jednak śpiewać kolędy aż do 2 lutego. Chciejmy więc trwać w tym klimacie i śpiewem kolęd wielbić Boga, który stał się człowiekiem. Przy organach w niedziele towarzyszył nam będzie pan Józef Kozioł. Serdecznie go witamy i życzymy wielu Bożych łask.

 

  1. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków i ulic na Msze święte kolędowe sprawowane w ich intencji o godz. 18.00. Prosimy, aby na te Msze święte przynieść ze sobą wodę, która będzie pobłogosławiona, a którą będzie można pokropić domowników i mieszkanie. Przy wyjściu z kościoła będzie można również zabrać pamiątkowe kolędowe obrazki. Szczegółowy harmonogram Mszy świętych kolędowych znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca stycznia. Zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się rozważaniem drogi krzyżowej o godz. 17.00, po nim odmówimy różaniec. O godz. 18.00 Msza święta, po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań drogi krzyżowej i różańca prosimy V i VI wspólnotę.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i na misje w uroczystość Objawienia Pańskiego. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Elżbieta Wójcik (lat 61) i śp. Mieczysław Niedbała (lat 82). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!