PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 PAŹDZERNIKA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

10 października 2021 - XXVIII Niedziela zwykła

 

 1. Zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę różańcową, która odprawiana jest codziennie o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa jest możliwość przyjęcia Komunii świętej.

 

 1. W środę o godz. 20.00 Eucharystia oraz fatimska procesja z lampionami. O poprowadzenie modlitwy różańcowej, przystrojenie i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Róże: 1, 2, 3 i 4. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W piątek comiesięczne nabożeństwo Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej: o godz. 17.00 – różaniec, następnie Droga krzyżowa, o godz. 18.00 – Msza święta, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lurdzkim. O przygotowanie rozważań, poprowadzenie nabożeństwa oraz troskę o kaplicę Jezusa Nazareńskiego prosimy I i II wspólnotę. Z okazji Światowego Dnia Dziecka Utraconego (przypadającego 15 października) na wspólną modlitwę w tym dniu zapraszamy zwłaszcza wszystkich rodziców, dziadków i bliskich, którzy doświadczyli śmierci dzieci (czy to wskutek poronienia, choroby lub tragicznego wypadku).

 

 1. W najbliższą niedzielę Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła.

 

 1. Na stolikach przy wyjściu przygotowane są już kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej

 

 1. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich nauczycielach, katechetach, pracownikach szkół wypraszając im światło Ducha Świętego potrzebne przy wychowaniu młodego pokolenia.

 

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II zaprasza Parafian w piątek (15.10) na godz. 10.00 na Mszę św. z okazji święta patrona szkoły.

 

 1. W związku z nasileniem się oszustw na terenie powiatu mieleckiego - Komenda Powiatowa Policji apeluje do mieszkańców (zwłaszcza osób starszych), o zachowanie ostrożności i rozwagi w kontaktach telefonicznych z osobami podszywającymi się za przedstawicieli np. Policji, banków, ZUS-u, ośrodków pomocy społecznej oraz domniemanych członków rodziny. Oszuści zazwyczaj podając się za pracowników wspomnianych instytucji lub dalszą rodzinę oczekują zaangażowania środków finansowych ofiary. W przypadku telefonów wzbudzających niepokój (np. prośba o płatność, przekazanie pieniędzy, pożyczkę) policjanci radzą nie kontynuować rozmowy, rozłączyć się, a następnie postarać się potwierdzić tożsamość rozmówcy w samej instytucji lub u innych zaufanych członków rodziny.

 

 1. Przy okazji niedzieli inwestycyjnej (II w miesiącu) - serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na utrzymanie parafii w formie składki oraz na konto parafialne. Dzisiejsza ofiara do puszek składana po mszy świętej przy wyjściu z kościoła przeznaczona dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - tworzącej stypendia dla zdolnej młodzieży.

 

 • W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
 • w środę - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
 • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
 • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Wszystkim, którzy w tym czasie obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczność śp. Beata Stokłosa (z ul. Smoczka); Bogusław Lemiech (z ul. Warneńczyka) oraz śp. Stanisław Janek. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!