PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 LIPCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 lipca 2022 -  XV Niedziela Zwykła

 

 1. W najbliższą środę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00, a zakończy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z procesją z lampionami. O prowadzenie modlitwy różańcowej i niesienie figury Maryi prosimy przynależących do Róż (lub z ich rodzin): 13, 14, 15, 16. Nie będzie Mszy świętej o g. 18.00. Zachęcamy serdecznie do wspólnej rodzinnej modlitwy.

 

 1. W piątek zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej oraz wszystkich, którym bliska jest modlitwa wstawiennicza do Jezusa Nazareńskiego. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu, następnie Droga krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, błogosławieństwo indywidualne oraz Eucharystia z kazaniem. O prowadzenie modlitwy i posługę przy Liturgii Słowa prosimy VIII i IX wspólnotę.

 

 1. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus  zapraszają do Rzochowa na odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Główna uroczystość: w sobotę 16 lipca o godz.18.00 (na Mszy św. możliwość przyjęcia do Szkaplerza).

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę z okazji niedzieli inwestycyjnej oraz wpłacone na konto parafialne. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem. Składka z następnej niedzieli przeznaczona zostanie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • w poniedziałek – św. Benedykta,
 • we wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu,
 • w środę–św. Andrzeja Świerada i Benedykta,
 • w piątek – św. Bonawenturę,
 • w sobotę – NMP z Góry Karmel.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileuszeskładamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku oraz pogody ducha. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.