PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 KWIETNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

10 marca 2022- Niedziela Palmowa

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień - czas przywołania tajemnicy cierpienia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - niepowtarzalna okazja, by uwielbić i podziękować Bogu za Jego ofiarną miłość do człowieka.

 

 1. Spowiedź parafialna jutro w godzinach: 8.30-10.00; 10.30-12.00; 14.30-16.00; 16.30-18.00.

 

 1. Specjalna msza św. dla wszystkich chorych i osób w podeszłym wieku (z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych) również jutro o godz. 10.00.

 

 1. Do pozostałych chorych kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w Wielki Czwartek od godz. 10.00. Zgłoszenia w zakrystii. Przypominamy, że można także zapisać chorych, do których od Niedzieli Wielkanocnej Komunię świętą będą zanosić świeccy szafarze.

 

 1. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Adoracja i Msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Mateusza we wtorek o godz. 18.00.

 

 1. Od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, trwa w Kościele tzw. Triduum Sacrum – Trzy Święte Dni. Szczegółowy program ich obchodów w naszej parafii zamieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej. Najważniejsze wydarzenia:
 • Wielki Czwartek
  - Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 18.00.

 • Wielki Piątek
  - wspólna modlitwa tzw. Ciemnej Jutrzni - godz. 7.30,
  - adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy dla dzieci - godz. 11.00
  (prosimy, by dzieci przyniosły skarbonki Caritas z jałmużną),
  - Nowenna do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00,
  - Droga krzyżowa dla wszystkich – godz. 17.30,
  - Liturgia Męki Pańskiej - godz. 18.00.

  Prosimy, by przyozdobić krzyże: przydrożne, misyjny przed kościołem, w naszych domach.

  W tym dniu obowiązuje: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych dla osób od 14 roku, natomiast post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) dla osób między 18 a 60 rokiem życia.
 • Wielka Sobota
  - wspólna modlitwa tzw. Ciemnej Jutrzni - godz. 7.30,
  - Nowenna do Miłosierdzia Bożego - godz. 15.00,
  - Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną- godz. 20.00.

  Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 (w świątyni- co pół godziny).

  Zachęcamy, aby wykorzystać ten moment do osobistej modlitwy przy Grobie Pańskim, a także do rozmowy z dziećmi na temat wiary w Zmartwychwstanie Jezusa.

  W Wielką Sobotę zalecane jest zachowanie tradycyjnego postu, aż do Procesji Rezurekcyjnej.

 

 1. Serdecznie prosimy o adorację w „ciemnicy” i przy Grobie Pańskim Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz przedstawicieli grup, wspólnot modlitewnych i mieszkańców według wyznaczonego planu przedstawionego w gablotach.

 

 1. Procesja rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Dla wierzących jest to uroczysta proklamacja Zmartwychwstania Pańskiego, a udział w procesji wyznaniem wiary: Bóg – Światłość Świata, Któremu ufamy, w Którym pokładamy nadzieję, ma moc pokonać każdy „mrok”, każdą „noc” naszego życia!Zatem zapraszamy całą wspólnotę parafialną: dzieci, młodzież, dorosłych, do udziału w radosnym świętowaniu najważniejszego przesłania Dobrej Nowiny: Jezus Chrystus żyje, zmartwychwstał!

  Ze względu na obrzęd poświęcenia światła i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych prosimy na liturgię przynieść świece.

  Gorąco prosimy także o przygotowanie i posługę przy feretronach i chorągwiach.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz jako przelew bankowy na konto parafialne. Składka z przyszłej niedzieli (tzw. inwestycyjnej) przeznaczona zostanie na remont Sali nad zakrystią. Tradycyjnie ofiary składane przy adoracji Krzyża i Grobie Pańskim przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Bóg zapłać za życzliwość.

 

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.