PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.11.2019

Kategorie

1. Serdecznie witamy ks. Stefana Smajdora, który od poniedziałku rozpoczął swoją pracę w naszej parafii. Życzymy mu obfitości Bożych łask na każdy dzień kapłańskiej posługi.

2. Za zmarłych, których nazwiska zamieszczone są na kartkach wypominkowych modlimy się na różańcu codziennie o godz. 17.15. W środę i czwartek różaniec za zmarłych o godz. 17.00, a po nim zapraszamy na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Pana Jezusa Nazareńskiego.

3. Jutro będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar wolnej i niepodległej Ojczyzny. Chcemy jednocześnie prosić, by nasza Ojczyzna rozwijała się pomyślnie pod względem gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Prośmy również Boga, by wszyscy nasi Rodacy dostrzegli w Panu Bogu i Jego przykazaniach jedyną drogę prowadzącą do prawdziwego szczęścia i pomyślności.
Jutro Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
Bardzo serdecznie zapraszamy na obchody Święta Niepodległości, które organizuje nasza parafia. Rozpoczną się one uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 17.00. Po niej na placu przy kościele uczestniczyć będziemy w pięknym koncercie niepodległościowym zatytułowanym: Ziemio piękna! Ziemio moja! Bądź pozdrowiona! Wystąpi chór II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz mieleccy artyści. Na zakończenie zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku i grochówce prosto z kotła.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 11 zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Pana Jezusa Nazareńskiego. Rozpocznie się ono o godz. 17.00 drogą krzyżową, po niej odmówimy różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 Msza święta, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą do Pana Jezusa Nazareńskiego o uwolnienie z nałogów i uzależnień oraz błogosławieństwo.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Kościół w potrzebie. Te ofiary są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w krajach, w których są prześladowani, w których toczy się wojna, np. w Syrii.

7. W przyszłą niedzielę lektorzy zapraszają na kiermasz ciast. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki lektorów do Rzymu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skosztowania cudownych słodkości!

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Gość niedzielny, a także naszą parafialną gazetkę Trinitas.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Bakowska (lat 44). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!