PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 STYCZNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

1 stycznia 2023 – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

 1. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki wchodzimy w kolejny rok. Doskonale wiemy, że w codzienności, oprócz własnego starania, potrzebujemy Bożego wsparcia i opieki. Niech troskliwe wstawiennictwo Maryi, chroni nas od niebezpieczeństw duszy i ciała oraz wyprasza nam wszechmocną pomoc Stwórcy.

 

 1. Formą modlitwy o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny jest kapłańska wizyta kolędowa. Szczegółowy harmonogram miejsc odwiedzanych podczas wizyty duszpasterskiej umieszczony jest w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. W najbliższych dniach będą to ulice: Wolności, Królowej Jadwigi, św. Anny, Smoczka oraz Warneńczyka nr 1,3,6.

 

 1. Natomiast Parafian, których w tym roku nie odwiedzimy - zapraszamy na Msze „kolędowe” (o godz. 18.00). Będziemy je odprawiać, jako prośbę o Boże wsparcie wszelkimi potrzebnymi łaskami dla mieszkańców domów i bloków wymienionych ulic. Eucharystia zakończy się wspólnym „kolędowaniem” oraz błogosławieństwem rodzin. Można przynieść wodę, która będzie pobłogosławiona do pokropienia domowników i mieszkania. Z modlitwy będzie można zabrać poświęcone: kredę i kadzidło. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy mieszkańców:
 • we wtorek (03.01) – ulice: Botaniczna, Godlewskiego,
 • w środę (04.01) – ulice: Wyszyńskiego (nr 1, 3, 5), Chałubińskiego, Raciborskiego
 • w czwartek (05.01) – ulice: Partyzantów, Daleka, Miła, Gajowa, Jodłowa, Wierzbowa, Laskowa, Klonowa, Lipowa, Wrzosowa, Osiedlowa, Łowiecka, Budowlana
 • w sobotę (07.01) – ulice: Łąkowa, Jemiołowa, Jastrzębia, Jasna, Nieduża, Rusina, Metalowców, Okrężna

  Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w wyznaczonym terminie mszy „kolędowej”, zapraszamy na Eucharystię w inny - odpowiedni dzień.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). To wspomnienie „przedstawienia się” Chrystusa Mesjasza narodom świata, reprezentowanym przez mędrców. Dlatego w naszej diecezji jest to Dzień Misyjny - składka przeznaczona jest na cele misyjne. Porządek Eucharystii niedzielny (z poświęceniem kadzidła i kredy). Na zakończenie przedpołudniowych mszy świętych, wystąpią Dziecięcy Kolędnicy Misyjni. Będą zbierać przed świątynią datki na szpitale i szkoły w krajach misyjnych.

 

 1. Również w piątek odbędzie się mielecki Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego o godz.10.30. Następnie przemarsz na rynek miasta, gdzie nastąpi inscenizacja pokłonu Nowonarodzonemu Jezusowi.

 

 1. W tym tygodniu przypadają także: I czwartek, piątek i sobota stycznia.
 • W czwartek na nowennie do Jezusa Nazareńskiego, dziękując Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy modlić się za powołanych do służby Bogu z naszej parafii.
 • W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w styczniu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Za tydzień, w Niedzielę Chrztu Pańskiego (8 stycznia) na Eucharystię o godz. 14.30 gorąco zapraszamy wszystkich przynależących do wszelakich grup, stowarzyszeń, wspólnot, kręgów, Rady Duszpasterskiej. Będzie to nasze parafialne kolędowanie z małym koncertem po mszy świętej. Na zakończenie - spotkanie opłatkowe w Sali nad zakrystią.

 

 1. Młodzież naszej parafii związana z Apostolską Wspólnotą Młodych zaprasza na Jasełka. Premiera w piętek (6 stycznia), o godz. 19.00. Kolejne przedstawienia w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę (8 stycznia), po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcamy do udziału w przedstawieniu wszystkich parafian (zwłaszcza rodziców z dziećmi). Doceńmy w ten sposób zaangażowanie młodych w różnorodne formy ewangelizacji, także ich kreatywność w poszukiwaniu środków materialnych na wyjazd na ferie oraz Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane w formie składki oraz wpłaty imienne (od rodzin) jako przelew bankowy. Za tydzień tzw. „niedziela inwestycyjna” – ponownie zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów energii i ogrzewania świątyni. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i hojność.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
 • we wtorek – Najświętsze Imię Jezus.

  Wszystkim, którzy w tych dniach będą obchodzić imieniny urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi – z tej okazji zapraszamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp.: Halina Mach (z ul. Chałubińskiego) oraz Stefania Ćwik (z ul. Godlewskiego). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!