PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 MAJA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 maja 2022 -  III Niedziela Wielkanocna

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony Maryi - Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30 (wcześniej, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy). Zachęcamy również gorąco do podtrzymywania tradycji rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach oraz przy przydrożnych kapliczkach. Przypominamy, że modlitwa majowa przy tzw. Kapliczce drogowców odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Niech Królowa Rodzin, otoczy nas wszystkich czułą, troskliwą opieką.

 

 1. We wtorek wypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W ufnej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy zawierzać wszechmocy Stwórcy naszą Ojczyznę oraz wszystkich Rodaków (także przebywających na emigracji, w różnych krajach świata). Msze święte w tym dniu będą według porządku niedzielnego.

 

 1. W najbliższych dniach przypadają również: I czwartek, piątek i sobota maja.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego połączonej z majówką będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz modlić się z Maryją Matką Kapłanów o nowe powołania do służby Bogu z naszej parafii.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na cele misyjne).

  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź:
  - w środę i czwartek od godz. 17.00

  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  Młodzież z klas VII i VIII gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 20.00.
 • W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.

  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w maju przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Nadchodzące majowe weekendy będą w naszej parafii czasem uroczystości I-Komunijnych. Otaczając ufną modlitwą dzieci, ich rodziców i chrzestnych - życzymy im na każdy dzień życia bliskiej i zażyłej więzi z Jezusem Eucharystycznym.

 

 1. W kolejną niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o g. 7.00; a po Eucharystii o godz. 14.30 spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (w salce w Domu Parafialnym).

 

 1. Ze względu na uroczystość i spowiedzi kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek.
 2.  
 3. Bardzo ważna informacja dla szykujących się do Sakramentu Małżeństwa: Z przyczyn od nas niezależnych, nie odbędzie się w naszej parafii katechizacja, która była przewidziana dla narzeczonych pod koniec maja (zostaje przeniesiona na jesień br.).

  Natomiast już od 8 maja (niedziela) rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w Chorzelowie.

 

 1. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mieleckiego zaproszeni są na specjalną majówkę i Mszę św. z okazji wspomnienia ich patrona - św. Floriana. Spotkanie odbędzie się 4 maja o godz. 18.30 w parafii pw. Ducha Świętego (na Borku). Pielgrzymka strażaków na Jasną Górę odbędzie się 8 maja.

 

 1. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II sekcja w Tarnowie zaprasza na 5-letnie studia magisterskie z teologii. Przeznaczone one są dla osób świeckich, a służą pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, oraz przygotowują do nauczania religii w szkole (wszelkie poziomy). Na uczelni prowadzone są także 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne dla nauczycieli. Zainteresowanych - prosimy o kontakt z parafią.

 

 1. Samorządowe Centrum Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia oraz Parafia św. Mateusza w Mielcu zapraszają na Muzyczną Majówkę. Odbędzie się ona 3 maja o godz. 17.00 przy kościółku św. Marka nad Wisłoką.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz jako przelew bankowy na parafialne konto. Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać za hojność.

  Panu posłowi Fryderykowi Kapinosowi dziękujemy za życzliwość i zorganizowanie dla młodzieży z naszej parafii wyjazdu do Warszawy.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • w poniedziałek – św. Atanazego,
 • w środę – św. Floriana,
 • w piątek – św. Filipa i Jakuba.

  Naszą modlitwą obejmujemy Ks. Prałata Stanisława oraz ks. Jarosława i składamy im serdeczne życzenia: Bożego wsparcia w pracy duszpasterskiej; a Maryja Matka Kapłanów i święci patronowie niech wypraszają potrzebne łaski na każdy dzień życia.

  Również wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny urodziny, jubileusze – przekazujemy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi – z tej okazji zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Piotr Boroń (z ul. Wolności), Tomasz Leśniak (z ul. Warneńczyka) oraz Kazimierz Niziołek (z ul. Osiedlowej). Modlitwą obejmujemy także zmarłego w piątek śp. ks. Władysława Tokarczyka (kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie k/Dębicy), który przez 11 lat pracował w naszej parafii. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!