PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06 CZERWCA 2021

Kategorie

 1. Przeżywamy czas wizytacji kanonicznej. Serdecznie dziękujemy ks. biskupowi Leszkowi Leszkiewiczowi za umocnienie naszej parafii poprzez głoszone Słowo Boże i udzielone sakramenty. W sobotę ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII. Dziękujemy za spotkania z członkami różnych wspólnot działających przy naszej parafii. Mamy nadzieję, że łaska Boża, która obficie została nam udzielona poprzez Twoją, ks. Biskupie, posługę rozpali nasze serca gorliwością w głoszeniu Ewangelii i życiu zgodnym z Przykazaniami. Życzymy ks. Biskupowi mocy Ducha Świętego na każdy dzień pasterskiej posługi dla dobra naszej Diecezji.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości Bożego Ciała. W szczególny sposób dziękujemy przygotowującym ołtarze na procesję, panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie, Ochotniczej Straży Pożarnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim grupom parafialnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami, dzieciom I-Komunijnym. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy poprzez udział w procesji dali świadectwo swojej wiary w rzeczywistą i żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Pragniemy również podziękować wszystkim Parafianom za zachowanie podczas procesji i w czasie Mszy świętej szczególnej ostrożności związanej z epidemią, a zwłaszcza za maseczki, które co prawda sprawiają nam kłopot, ale chronią naszych bliźnich. Niech Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie wszystkim obficie błogosławi!

 

 1. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w tzw. Oktawie Bożego Ciała będą się odbywały o godz. 17.30. Podczas procesji śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po procesji chciejmy zostać w kościele uczestnicząc we Mszy świętej.

 

 1. W czwartek zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na procesję o godz. 17.30 oraz na Mszę świętą. Po Mszy świętej kapłani udzielą błogosławieństwa dzieciom na zewnątrz kościoła (jeśli tylko dopisze pogoda). Będzie oczywiście tradycyjna słodka niespodzianka!

 

 1. W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 16.00-17.30.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 6.30 i 18.00. Jest to również dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w intencji kapłanów, by byli na wzór Serca Jezusowego.

  W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Od piątku nabożeństwo Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli około 17.45.

 

 1. W piątek i sobotę odbędą się w sali nad zakrystią egzaminy do bierzmowania dla uczniów klas VII. Szczegółowy harmonogram egzaminów został przekazany kandydatom. O obecność podczas egzaminu prosimy również rodziców.

 

 1. W sobotę o godz. 12.00 podczas Mszy świętej o godz. 12.00 przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą dzieci z klasy IIIa – SP13. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Rodziców i gości prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w innym terminie.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień czerwca. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00, po której wyruszymy z fatimską procesją różańcową z lampionami wokół kościoła. Do odmawiania różańca i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy członków 5, 6, 7 i 8 Róży.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę, w Boże Ciało na hospicja i w I piątek na misje.

Dziękujemy również małżeństwu, które chce pozostać anonimowe, za ufundowanie kompletu lekcjonarzy mszalnych. Niech wszystkim ofiarodawcom hojnie Bóg błogosławi!

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Stanisław Sypek z ul. Wyszyńskiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!