PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.10.2020

Kategorie

  1. Gościmy dzisiaj misjonarza z Republiki Środkowoafrykańskiej – ks. Szymona Pietrykę. Serdecznie dziękujemy za wygłoszone kazania. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę przed kościołem na jego pracę misyjną w Afryce.

 

  1. Serdecznie wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.

 

  1. W październiku nie będziemy transmitować różańca o godz. 20.30 – wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

 

  1. Franciszkanie świeccy zapraszają na spotkanie w przyszłą niedzielę (11.10) po Mszy świętej o godz. 14.30 do sali duszpasterskiej nad zakrystią.

 

  1. Spotkanie przed pielgrzymką do Lichenia odbędzie się w poniedziałek (5.10) po Mszy świętej wieczornej w sali duszpasterskiej nad zakrystią. Podczas tego spotkania zostaną podane wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielgrzymki. Będzie można również wpłacić pozostałą kwotę.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Dziękujemy również za ofiary na pomoc imigrantom na wyspie Lesbos.

W zakrystii można nabyć w formie książkowej, tzw. Kalendarze dla Miasta i Wsi oraz Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagające poprzez stypendia zdolnej młodzieży.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie chłopców do grona ministrantów. Już dzisiaj z całego serca gratulujemy przyszłym ministrantom i ich rodzicom.

 

  1. Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa bardzo prosimy o przestrzeganie zasad higienicznych w kościele: o zakładanie maski lub przyłbicy oraz dezynfekowanie rąk przy wejściu do kościoła. Dbajmy nawzajem o siebie!

 

  • W tym tygodniu odeszła do wieczność śp. Katarzyna Skarbek (lat 39). Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!