PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.10.2019

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny, podczas którego w szczególny sposób będziemy modlić się za misjonarzy i misjonarki głoszące Ewangelię na całym świecie. Modlimy się również o otwartość serc dla wszystkich, którym głoszone jest Słowo Boże.
Na zakończenie tygodnia misyjnego w sobotę w naszym kościele odbędzie się Diecezjalny Zjazd Róż Żywego Różańca. O godz. 10.00 uroczystą Mszę świętą odprawi ordynariusz diecezji tarnowskiej, bp Andrzej Jeż. Po Mszy świętej odmówimy różaniec. Będą również świadectwa misjonarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.00.

3. Parafialna Grupa Teatralna zaprasza serdecznie drogich Parafian na spektakl pt. Drewniana miska. Jest to adaptacja sztuki Edmunda Morrisa. Przedstawienia odbędą się w najbliższy czwartek (24.10) oraz w przyszłą niedzielę (27.10) o godz. 19.00 w sali duszpasterskiej nad zakrystią. Wstęp jest wolny, choć młodzież prosi o wsparcie styczniowej pielgrzymki do Rzymu. Dziękujemy już dzisiaj za obecność i wszelką pomoc finansową.

4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy o wypełnianie wyraźnym, najlepiej drukowanym pismem. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę i na Dzieło Nowego Tysiąclecia w ubiegłą niedzielę.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Adamiec (lat 75), śp. Helena Kania (lat 71) i śp. Krystyna Burek (lat 90). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!