PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA 29.09.2019

Kategorie

1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Poprzez odmawianie różańca chcemy uczcić Matkę Najświętszą i Jej polecać wszelkie nasze intencje, pośród których pamiętać będziemy w szczególny sposób o misjonarzach, z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.
Serdecznie wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
O przygotowanie rozważań i prowadzenie różańca prosimy poszczególne grupy. Plan jest zamieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w kościele, zachęcamy, by modlić się na różańcu w domu, może wspólnie z całą rodziną.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Chciejmy w tym dniu pamiętać w modlitwie o powołanych do kapłaństwa, zwłaszcza o klerykach z naszej parafii, którzy właśnie rozpoczęli nowy rok formacyjny.

3. I piątek miesiąca – dzień, w którym przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia w sposób szczególny wynagradzajmy Sercu Jezusa za wszelkie świętokradztwa i brak szacunku do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

4. I piątek to dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

5. Spowiedź przed I piątkiem:
• Środa od godz. 17.00 – dzieci z klas IV, V i VI. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi.
• Czwartek od godz. 17.00 – młodzież z klas VII, VIII i ze szkół średnich
• Piątek – spowiedź dla wszystkich: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

6. Msze święte w I piątek o godz. 6.30; 9.00; 18.00 i 20.00.

7. Młodzież z klas VIII zapraszamy w I piątek na różaniec o godz. 19.30 i Mszę świętą o godz. 20.00.

8. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w środę, czwartek i piątek będzie nieczynna.

9. Do wszystkich chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 14.30.

10. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację i rozważanie różańca z okazji I soboty miesiąca.

11. W sobotę po wieczornej Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego we październiku.

12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

13. W przyszłą niedzielę w Nowym Sączu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14.00 w Bazylice św. Małgorzaty, po której marsz wyruszy do Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w tym modlitewnym spotkaniu zapisy w zakrystii. Wyjazd w niedzielę o godz. 11.30. Koszt – 20 zł.

14. Podczas ferii zimowych lektorzy z naszej parafii wybierają się z pielgrzymką do Włoch. Gromadząc środki na tę pielgrzymkę w przyszłą niedzielę organizują kiermasz ciast przy naszym kościele. Jeśli ktoś chciałby im towarzyszyć w pielgrzymce prosimy o kontakt z ks. Jerzym.

15. W najbliższym tygodniu obchodzić będziemy 80. rocznicę powstania Kapliczki Matki Boskiej Leśnej na Biesiadkach. Z tej okazji zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na wspólną modlitwę różańcową przy Kapliczce w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

16. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i dzisiaj na budowę kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie-Terlikówce. W zakrystii można nabyć kalendarze dla miasta i wsi w cenie 22 zł.

17. W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Zdzisława Mazgaj (lat 82) i śp. Jan Mycek (lat 86). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!