PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Ogłoszenia 19 lipca 2020

Kategorie

1. Różaniec o ustanie epidemii transmitujemy w Internecie codziennie o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy.

2. Serdecznie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i do Pana Jezusa Nazareńskiego w czwartek o godz. 17.30. Przypominamy, że można składać swoje intencje, w których modlimy się podczas nowenny.

3. Codziennie od godz. 17.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Będzie się ono odbywało przy wyjazdach z parkingów przed i za kościołem. Przy tej okazji kierowcy otrzymają pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem.
Jest również taki zwyczaj, że dziękując Panu Bogu za opiekę podczas podróży samochodem czy motocyklem kierowcy składają ofiarę 1 grosz za każdy przejechany kilometr. Ten fundusz jest przekazywany na zakup samochodów, motocykli i rowerów dla misjonarzy. Akcję prowadzi MIVA Polska.

5. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy słońca i pogody ducha. Modlimy się również za lektorów podróżujących po Mazurach z ks. Jerzym. Wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domu.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem!

7. Mając nadzieję, że epidemia koronawirusa znów nie popsuje planów chcielibyśmy zorganizować pielgrzymkę do sanktuariów Warmii i Litwy w terminie 8-13 września. W programie znajdą się m.in. Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, Stoczek Klasztorny, Święta Lipka, Wilno, Kowno, Szawle, Litewskie Lourdes w Szydłowie, Sokółka i Święta Woda. Wszystkie warunki higieniczne będą zagwarantowane. Na Litwie mieszkanie w jednym hotelu. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki to 1.250 zł i 90€. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej z wpłatą 500zł. Serdecznie zapraszamy!