PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA 13.10.1019r.

 1. Dzisiejsza niedziela to dzień wyborów parlamentarnych. Pamiętajmy, że udział w wyborach jest naszym obowiązkiem patriotycznym wobec naszej Ojczyzny. W niej żyjemy i chcemy, by żyło się nam jak najlepiej. Dlatego nie możemy biernie się przypatrywać, ale trzeba głosować. Zachęcamy więc wszystkich, by wzięli udział w wyborach.

 

 1. Również dzisiaj zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00. Po Mszy świętej procesja różańcowa z lampionami. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

        Dzisiaj nie będzie różańca o godz. 17.00.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 11 wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na Mszę świętą o godz. 18.00.

 

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę świętą z okazji święta ich Patrona – św. Jana Pawła II, w środę o godz. 10.00.

 

 1. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Pana Jezusa Nazareńskiego. Rozpocznie się ono rozważaniem Drogi krzyżowej o godz. 17.00. Po niej odmówimy bolesne tajemnice różańca. Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Pana Jezusa Nazareńskiego, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie procesja z Najświętszym Sakramentem między ławkami kościoła z błogosławieństwem. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy. Niech szczególną intencją tego nabożeństwa będzie wybłaganie u Pana Jezusa Narazeńskiego łaski uwolnienia ze wszelkiego rodzaju nałogów.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy o wypełnianie wyraźnym, najlepiej drukowanym pismem. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do upiększenia liturgii swoim śpiewem do wstąpienia w szeregi naszego chóru parafialnego GAUDETE. Próby chóru odbywają się w środy po wieczornej Mszy świętej. Zaproszenie kierujemy zarówno do młodych, jak i starszych. Wszyscy są mile widziani.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za ofiary przy zakupie ciasta z przeznaczeniem na dofinansowanie pielgrzymki lektorów do Rzymu. Bóg zapłać również tym, którzy to ciasto upiekli.

 

 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Uroczystości pochówku Dzieci Utraconych odbędą się 15 października 2019r. tj w najbliższy wtorek na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu o godz. 13:00;
  • Prezydent Miasta Mielca oraz Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na Koncert Papieski 13 października o godz. 15:00 do kościoła MBNP na Osiedlu;
  • Ruch Patriotyczny w Mielcu zaprasza na spotkanie z dr Moniką Komaniecką-Łyp nt. „Transformacja ustrojowa 1989-1990 w Polsce” spotkanie odbędzie się 19 października o godz. 17:00 w Sali Kany ul. Arczewskiego 7

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Stanisław Wiech (60 lata) i Teresa Rogóż (92 lata). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!