PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA 12 lipca 2020

Kategorie

1. W poniedziałek przypada 13 lipca. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00. Po niej procesja i różaniec fatimski. Prosimy przynieść ze sobą lampiony. Tradycyjnie prosimy Panów o niesienie figury Matki Bożej, a zelatorów Róż: 9, 10, 11 i 12 o poprowadzenie modlitwy różańcowej.
W poniedziałek nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00, a adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się o godz. 19.00.

2. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 dwie siostry ze wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożą profesję czasową. Obejmijmy je naszą modlitwą wypraszając łaskę wytrwania w powołaniu.

3. W tym tygodniu przypada również trzeci piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy członków wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej na nabożeństwo, które rozpocznie się o godz. 17.00. O przygotowanie rozważań i poprowadzenie drogi krzyżowej i różańca prosimy IV i V wspólnotę. O godz. 18.00 Msza święta, a po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Jest możliwość zapisania się do wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją pobożność związaną z Męką Pańską i nabożeństwem do Pana Jezusa Nazareńskiego.
Podstawowym zadaniem jest codzienne rozważanie jednej stacji drogi krzyżowej. Towarzyszą nam w tym rozważania św. Jana Pawła II, który jest Patronem wszystkich Wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej w naszej parafii. Z pewnością nie jest to wielki wysiłek, a jednak bardzo zbliża człowieka do tajemnicy naszego zbawienia, które dokonało się przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.

4. Różaniec o ustanie epidemii transmitujemy w Internecie codziennie o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy.

5. W najbliższy czwartek lektorzy z naszej parafii wraz z ks. Jerzym wyruszają na rekolekcyjny spływ kajakowy na Warmię i Mazury. Każdego dnia podczas Mszy świętej będzie do nich głoszone kazanie, które można będzie wysłuchać na naszym parafialnym Facebooku. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, by szczęśliwie i zdrowo powrócili do domu.

6. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy słońca i pogody ducha. Pamiętajmy o modlitwie i Mszy świętej w niedzielę. Życzymy również szczęśliwego powrotu do domu.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem!

8. Siostry karmelitanki zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej , oraz pragnących przyjąć Szkaplerz św. na Mszę Świętą odpustową, która będzie sprawowana w kościele parafialnym w Rzochowie 16 lipca w czwartek o godz.18.00 pod przewodnictwem o. Łukasza Kasperka wiceprowincjała karmelitów bosych.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesława Gujdę (lat 75). Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

10. Dzisiaj ważny dzień dla Polski, dzień decydujących wyborów na Prezydenta. Bardzo prosimy o wzięcie udziału w wyborach, a przez to spełnienie obywatelskiego, ale i chrześcijańskiego, obowiązku. Niech Bóg obdarzy nas swoim światłem i mądrością!