PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Komunikat Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu 14 marca 2020r. !!! WAŻNE !!!

KOMUNIKAT

(14 marca 2020 r.)

 

 1. Dekretem Biskupa tarnowskiego wszyscy diecezjanie są zwolnieni z obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej aż do odwołania.
  Bardzo prosimy o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy świętej transmitowanej przez radio, telewizję czy Internet.

 2. Godziny Mszy świętych w naszym kościele pozostają w tradycyjnym porządku (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.30, 18.00). Będą one transmitowane na parafialnym Facebook’u.

 3. We Mszy świętej w kościele będzie mogło uczestniczyć 50 osób (w tym kapłani i służba liturgiczna).
 4. Nabożeństwa Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali oraz wszelkie spotkania grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania.

 5. Spowiedź święta w dni powszednie od 6.00 do 6.30 i od 00 do 18.00 pamiętając,
  że równocześnie w kościele nie może być obecnych więcej niż 50 osób.


 6. Uczestnictwo we Mszach świętych ograniczamy do zamawiających intencje. Wszystkich Parafian zachęcamy do łączności w modlitwie o godz. 20.30 odmawiając różaniec w intencji wygaśnięcia epidemii. Kapłani w tym czasie będą się modlić w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

 7. W sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo.

Zastosowanie się do tych wskazań będzie formą miłości bliźniego i praktyczną realizacją piątego Przykazania. Wykorzystajmy ten trudny czas na pogłębienie naszej relacji z Bogiem, który jest Źródłem życia i świętości.