PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

IV Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2020r.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 

22 MARCA 2020

4 Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy już czwarty tydzień Wielkiego Postu. Jednoczymy się z Męką naszego Pana Jezusa Chrystusa i w ten sposób przygotowujemy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystko wskazuje na to, że epidemia koronawirusa będzie jeszcze trwała jakiś czas (choć wszystko w ręku Boga). Chciejmy więc wykorzystać ten czas również pod względem duchowym.

 

  1. Kapłani naszej parafii od wtorku pielgrzymowali ulicami naszej parafii z Najświętszym Sakramentem, by umocnić wiarę Parafian, że w tych trudnych chwilach nie są sami, ale że Jezus czuwa nad każdym człowiekiem, za którego oddał swoje życie na krzyżu. W poniedziałek zakończy się to pielgrzymowanie. Od wtorku o godz. 15.00 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy jednak o przestrzeganie wszystkich zasad obowiązujących w czasie epidemii, a więc:
  • W kościele jednocześnie może przebywać maksymalnie 50 osób włącznie ze spowiednikami
  • Konieczne jest zachowywanie bezpiecznej odległości między osobami (co najmniej 2 metry)
  • Przed rozpoczęciem spowiedzi należy folię naklejoną na kratki konfesjonału spryskać płynem dezynfekującym i zetrzeć chusteczką higieniczną, którą zabieramy ze sobą

Komunia święta będzie udzielana o następujących godzinach: 15.30, 16.00, 16.30 i 17.00.

Z pewnością nie będzie można zorganizować tradycyjnej spowiedzi parafialnej, dlatego bardzo prosimy, aby znaleźć czas, by wcześniej pojednać się z Panem Bogiem.

 

  1. Zachęcamy do łączenia się z kapłanami w modlitwie różańcowej o rychłe zakończenie epidemii koronawirusa codziennie o godz. 20.30, transmitowanej na Facebooku naszej Parafii. Zachęcamy również do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych: drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach transmitowanych przez media.

 

  1. Ze względu na stan epidemii kancelaria parafialna jest zamknięta aż do odwołania. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. W ważnych sprawach niecierpiących zwłoki prosimy o kontakt z kapłanem dyżurnym.

 

  1. W środę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Transmitowana Msza święta z naszego kościoła będzie o godz. 18.00. Jak każdego roku zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegóły na stronie internetowej.

 

  1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Myjaka (l. 69). Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!