PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

I Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 niedziela Adwentu

1 GRUDNIA 2019

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu, który jest duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia, ale również przygotowaniem na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Poprzez modlitwę chciejmy zbliżyć się do Boga i napełnić serca Jego miłością. Msze święte roratnie będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.00 a przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy na roraty wszystkich Parafian.

 

 1. Msza Święta adwentowa dla dzieci będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Zachęcamy, by dzieci przynosiły ze sobą lampiony. Po Mszy Świętej dzieci będą losowały figurkę Matki Bożej, przed którą w domu będą mogły się modlić wraz z całą rodziną. Figurkę przyniosą do kościoła następnego dnia.

 

 1. Za chwilę zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Te opłatki można nabyć w zakrystii. Tradycyjne ofiary składane przy opłatkach będą przeznaczone na sprzątanie i dekorację kościoła. Prosimy, by poprzez swoją ofiarę przy opłatkach zapewnić możliwość zapłaty za sprzątanie oraz sfinansowania kwiatów i dekoracji. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za hojność i za życzliwość!

 

 1. Już od dzisiejszej niedzieli w zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe – 5zł, świece duże – 15zł.

 

 1. Po Mszach świętych Kręgi Rodzin Domowego Kościoła będą rozprowadzać tradycyjne własnoręcznie robione wieńce adwentowe, z których dochód przeznaczony jest na dofinansowanie oaz dla dzieci, młodzieży i rodzin.

 

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie grupy wyjeżdzającej do Rzymu. Zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Chciejmy w tym dniu pamiętać w modlitwie o powołanych do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej parafii klerykach. Módlmy się również o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii. W czwartek zapraszamy również do modlitwy w intencji księdza Proboszcza z okazji imienin. O 18:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Solenizanta i możliwość złożenia życzeń.

 

 1. I piątek miesiąca – dzień, w którym przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia w sposób szczególny wynagradzajmy Sercu Jezusa za wszelkie świętokradztwa i brak szacunku do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. I piątek to dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

 

 1. Spowiedź przed I piątkiem:
 • Środa od godz. 17.00 – dzieci z klas IV, V i VI. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi.
 • Czwartek od godz. 17.00 – młodzież z klas VII, VIII i ze szkół średnich
 • Piątek – spowiedź dla wszystkich: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

 

 1. Msze święte w I piątek o godz. 6.00; 9.00; 18.00 i 20.00.

 

 1. Młodzież z klas VIII zapraszamy w I piątek na Mszę świętą o godz. 20.00.

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w środę, czwartek i piątek będzie nieczynna.

 

 1. Do wszystkich chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 14.30.

 

 1. Piątek to również dzień odwiedzin w naszej parafii św. Mikołaja. Po Mszy świętej wieczornej św. Mikołaj chciałby się spotkać z dziećmi i młodzieżą z grup parafialnych. Rodzice małych dzieci mogą się również skontaktować z Biurem św. Mikołaja u pana kościelnego.

 

 1. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację i rozważanie różańca z okazji I soboty miesiąca.

 

 1. W sobotę po wieczornej Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego.

 

 1. Franciszkanie świeccy zapraszają na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 14.30 wszystkich sympatyków św. Franciszka. Spotkanie odbędzie się w sali na plebanii.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. W najbliższym tygodniu będziemy w liturgii obchodzić:
 • Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
 • Środa – wspomnienie św. Barbary
 • Sobota – wspomnienie św. Ambrożego

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich Bożych łask.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Stanisław Straż (l. 65). Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu Dobry Jezu a nasz Panie