PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2020

Duchowa Adpocja Dziecka Poczętego

"MODLITWA KTÓRA RATUJE ŻYCIE"

 

Już w tę środę – 25 marca - Święto Zwiastowania Pańskiego – rozpoczynamy w całym Kościele akcję „Duchowej Adpocji Dziecka Poczętego”. Co to za inicjatywa?

Wiecie doskonale, jak bardzo rozpowszechniona jest aborcja i inne zagrożenia poczętego życia. Duchowa adopcja polega na tym, by przez 9 miesięcy (począwszy od 25 marca – dzień, kiedy Jezus zostaje poczęty w łonie Maryi), wziąć „pod opiekę” jedno dziecko, którego życie jest zagrożone. Wysiłek adopcyjny polega na tym, by codziennie rozważać jedną tajemnicę Różańca świętego i odmówić „modlitwę adopcyjną”. Pomocą w tej inicjatywie jest aplikacja na telefon przygotowana przez „Bractwo Małych Stópek” (patrz poniżej). Oprócz tego warto podjąć jakieś osobiste postanowienie w intencji adoptowanego dziecka.

 

Jeśli chciałbyś przystąpić do tej akcji, napisz do nas, a my wpiszemy Cię do specjalnej Księgi adopcyjnej. Z racji trudnych okoliczności, nie ma możliwości uroczystego przyjęcia do grona członków Duchej Adopcji. Jest jednak możliwe złożenie prywatnej przysięgi w zaciszu własnego domu (tekst przyczenia poniżej). Podczas Mszy świętej którą będziemy transmitować na naszym Facebook'u, będziemy udzielać błogosławieństwa podejmującym się Duchowej Adopcji.

 

Codzienna modlitwa adopcyjna

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 

Formuła przysięgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia 25 marca 2020 roku biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą: · jeden dziesiątek Różańca Świętego, · moje dobrowolne postanowienia, · oraz poniższa codzienna modlitwa.

 

 

Strony warte odwiedzenia:

 

ADOPTUJ ŻYCIE - Aplikacja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

 

FUNDACJA BRACTWO MAŁYCH STÓPEK  https://dlazycia.info/

INICJATYWA "JEDEN Z NAS" https://jedenznas.pl/

 

POLECAMY RÓWNIEŻ FILM  - "NIEPLANOWANE" (do obejrzenia na www.katoflix.pl)