PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

33 Niedziela zwykła - 17 Listopada 2019

Kategorie

 1. Za zmarłych, których nazwiska zamieszczone są na kartkach wypominkowych modlimy się na różańcu codziennie o godz. 17.15. W środę i czwartek różaniec za zmarłych o godz. 17.00, a po nim zapraszamy na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Pana Jezusa Nazareńskiego.

 

 1. Dzisiaj lektorzy zapraszają na kiermasz ciast. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki lektorów do Rzymu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skosztowania cudownych słodkości!

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 13 zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.

 

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na kolejne robocze spotkanie.

 

 1. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy świętych powierzymy siebie Jezusowi Królowi odmawiając akt oddania. Jest to również święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Serdecznie dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za służbę przy ołtarzu.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za wkład i poświęcony czas przy organizacji Narodowego Święta Niepodległości w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to piękne dzieło, począwszy od plakatów przez przygotowanie sceny, nagłośnienie po wojskową grochówkę. Za wszystko składamy „Bóg zapłać”.

 

 1. W czwartek imieniny będzie obchodził ks. Proboszcz Janusz Paciorek. Z tej okazji życzymy Solenizantowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień posługi w naszej parafii.

 

 1. W najbliższym tygodniu będziemy w liturgii obchodzić:
 • Poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy
 • Środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
 • Czwartek – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 • Piątek –wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, z tej okazji Panu Organiście dziękujemy za grę i śpiew podczas liturgii.

 

 1. Ruch Patriotyczny zaprasza na spotkanie z p. Kazimierzem Węgrzynem pt. „Zaszum nam Polsko”, które odbędzie się 20.11.2019 o godz. 16:30 w Sali Kany przy ul. Arczewskiego 7

  Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich Bożych łask.