PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

3 Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca 2020 r.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

15 MARCA 2020

3 Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dekretem Biskupa tarnowskiego wszyscy diecezjanie są zwolnieni z obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej aż do odwołania. Bardzo prosimy
  o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy świętej transmitowanej przez radio, telewizję czy Internet.

 

 1. Godziny Mszy świętych w naszym kościele pozostają w tradycyjnym porządku (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.30, 18.00). Będą one transmitowane na parafialnym Facebook’u.

 

 1. We Mszy świętej w kościele może uczestniczyć maksimum 50 osób (w tym kapłani i służba liturgiczna).

 

 1. Nabożeństwa Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali oraz wszelkie spotkania grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania. Również piątkowe nabożeństwo do Pana Jezusa Miłosiernego jest odwołane.

 

 1. Spowiedź święta w dni powszednie od 6.00 do 6.30 i od 00 do 18.00 pamiętając, że równocześnie w kościele nie może być obecnych więcej niż 50 osób.

 

 1. Uczestnictwo we Mszach świętych ograniczamy do tych, którzy zamówili intencje. Wszystkich Parafian zachęcamy do łączności w modlitwie o godz. 20.30 odmawiając różaniec w intencji wygaśnięcia epidemii. Kapłani w tym czasie będą się modlić w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. W sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo.

 

 1. W naszym kościele wystawiliśmy relikwie i obraz św. Szymona z Lipnicy, który podczas epidemii dżumy w Krakowie opiekował się ludźmi. Przez jego wstawiennictwo wypraszajmy dla nas wszystkich łaskę zdrowia. Prośmy również w intencji chorych i cierpiących oraz służby zdrowia ratującej zarażonych koronawirusem. O ustanie epidemii prośmy również św. Józefa, Oblubieńca NMP, którego uroczystość będziemy obchodzić w najbliższy czwartek.

 

 1. Wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Józef, a wśród nich ks. prałatowi Józefowi Bukowcowi, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i łaski Bożej.