PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną poświęconą współpracy grup młodzieżowych i wspólnoty parafialnej. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

2. Serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 17.00 na październikowe nabożeństwa różańcowe, które kończą się w czwartek.

3. W najbliższy piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy dziękować Panu Bogu za świętych ludzi, których Kościół stawia nam jako wzory życia i postępowania. Będziemy również pamiętać i modlić się za naszych bliskich zmarłych.
• Msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 14.30.
• W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• Nabożeństwa z kazaniem i procesją na cmentarzach w Mielcu odbędą się w piątek w następujących godzinach:
- Cmentarz Komunalny (ul. Świętej Jadwigi) – 14.00
- Cmentarz Parafialny (ul. Długosza) – 14.30
• Na cmentarzach klerycy naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie będą kwestować na rzecz Seminarium. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
• Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych – w środę od godz. 17.00 oraz w czwartek od godz. 16.30.
Chciejmy skorzystać z możliwości spowiedzi, by móc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą we Wszystkich Świętych i kolejnych dniach tzw. Oktawy, kiedy to Kościół katolicki umożliwia zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych. Jest to dla zmarłych nieoceniona pomoc. Dlatego nie powinniśmy zaniedbać możliwości zyskiwania odpustów.
Warunki zyskania odpustu są następujące:
* stan łaski uświęcającej
* przyjęcie Komunii świętej
* nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”
* modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
• Za zmarłych, których nazwiska zamieszczone są na kartkach wypominkowych będziemy się modlić na różańcu w listopadzie codziennie o godz. 17.15. Za nich również każdy kapłan odprawi Mszę świętą w Oktawie Wszystkich Świętych.

4. W sobotę przypada wspomnienie Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawione w następujących godzinach: 7.00; 9.00 i 18.00. Jest to również I sobota miesiąca. Zapraszamy więc na adorację o godz. 17.00 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W listopadzie kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą w najbliższą sobotę (2.11) od godz. 10.00.

6. W sobotę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na katechezę przedchrzcielną rodziców i chrzestnych dzieci, które w listopadzie przyjmą sakrament chrztu świętego. Przypominamy, że katecheza jest obowiązkowa.

7. Serdecznie dziękujemy członkom Róż Żywego Różańca za zaangażowanie w przygotowaniu i przeprowadzeniu Diecezjalnego Zjazdu Róż Różańcowych, który odbył się wczoraj w naszym kościele. Dziękujemy również wszystkim dobrodziejom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy tę uroczystość zorganizować. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom.

9. Parafialna Grupa Teatralna zaprasza serdecznie drogich Parafian na spektakl pt. Drewniana miska dzisiaj o godz. 19.00 w sali duszpasterskiej nad zakrystią. Wstęp jest wolny, choć młodzież prosi o wsparcie styczniowej pielgrzymki do Rzymu. Dziękujemy już dzisiaj za obecność i wszelką pomoc finansową.

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy o wypełnianie wyraźnym, najlepiej drukowanym pismem. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. W ostatnich dniach zaskoczyła nas smutna wiadomość, że 4 listopada z naszej parafii odejdzie ks. Piotr Mączka. Decyzją ks. Biskupa będzie pracował w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Jego miejsce w naszej parafii zajmie ks. Stefan Smajdor, dotychczasowy wikariusz w Bystrej. Pragniemy podziękować ks. Piotrowi za gorliwą pracę. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie odprawiona w jego intencji Msza święta.

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Witka (lat 62). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!