PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Kategorie

1. Przypominamy, że wszyscy uczniowie klas VII i VIII mieszkający na terenie naszej parafii, ale uczący się w innych szkołach niż SP 11 i SP 13 proszeni są o kontakt z ks. Sylwestrem do końca września. Jest to związane z wymaganiami dotyczącymi przygotowania się do sakramentu bierzmowania.

2. Ks. Biskup Ordynariusz wyznaczył naszą parafię jako jedną z parafii patronackich dla budującego się kościoła w parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie-Terlikówce. Z tego powodu w przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy ks. Daniela Pietrykę, proboszcza w Tarnowie-Terlikówce, który głosił będzie Słowo Boże. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła.

3. Zbliża się październik, miesiąc różańca. Z tej okazji w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej (SP 11 i SP 13). Podczas tej Mszy świętej zostaną poświęcone i rozdane dzieciom różańce, na których będziemy się modlić już podczas nabożeństw w październiku.

4. W najbliższą sobotę ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna i schola dziecięca wybierają się na wycieczkę w Beskid Sądecki. Spacer z Rytra, przez Przehybę do Skrudziny. Prosimy zwrócić uwagę przede wszystkim na bardzo wygodne obuwie i kurtki przeciwdeszczowe. Pozostałe informacje u ks. Kamila.

5. Parafia Ducha Świętego w Mielcu organizuje neokatechumenalne katechezy dla młodzieży i dorosłych. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 20.00.

6. Dzisiaj ostatni, decydujący dzień zapisów na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów alpejskich Austrii, Szwajcarii i Niemiec w terminie 5-12 października 2019. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Niestety zgłoszeń jest niewiele. Jeśli nie uzbiera się grupa 40 osób, pielgrzymkę odwołamy i być może spróbujemy zorganizować w przyszłym roku.
7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. W zakrystii można nabyć kalendarze dla miasta i wsi w cenie 22 zł.

8. W piątek w Sali Kany przy ul. ks. Arczewskiego 1 odbędzie się konferencja popularno-naukowa Społeczny wymiar ekonomii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W sobotę o godz. 19.00 w kościele MBNP w Mielcu odbędzie się koncert muzyki poważnej. Wystąpią Georgij Agratina (fletnia Pana i cymbały) i Robert Grudzień (organy). Wstęp wolny.